11.9
23:51

Μόνος του έπαιζε ο Μπάρκας! – Μπήκε αλλαγή ο Οικονόμου

Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον αγώνα, ενώ αλλαγή στο ματς στο 52ο λεπτό πέρασε ο Μάριος Οικονόμου, αντικαθιστώντας τον Μανωλά. 2ο λεπτά έπαιξε ο Λιβάγια στη βαριά ήττα της Κροατίας με 6-0 απ’ την Ισπανία

Η Εθνική ομάδα γνώρισε την ήττα με 2-1 απ’ την Ουγγαρία, με τον κορυφαίο ποδοσφαιριστή του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος να είναι ο Βασίλης Μπάρκας.

Ο Έλληνας τερματοφύλακας κατέβασε στην κυριολεξία τα “ρολά” στο τέρμα του, αποτρέποντας πολλές φάσεις να μετουσιωθούν σε γκολ για τους Ούγγρους, ενώ μάλιστα στα δυο γκολ που δέχτηκε η Εθνική ομάδα δεν είχε καμία απολύτως ευθύνη.

Χαρακτηριστικό είναι ότι στο δεύτερο γκολ της Ουγγαρίας, ο Μπάρκας απέκρουσε τρεις φορές σε πολύ καλά και επικίνδυνα σουτ των αντιπάλων, αλλά η κακή αμυντική λειτουργία δεν κατάφερε να διώξει, με αποτέλεσμα να φτάσει η μπάλα στον Κλαϊνχάιζερ και με ένα φοβερό σουτ να καταλήξει στο αριστερό παράθυρο του Έλληνα γκολκίπερ, σημειώνοντας το 2-1.

Απ’ την άλλη πέρασε αλλαγή στο 52ο λεπτό του ματς, ο Μάριος Οικονόμου και ήταν ο δεύτερος ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ που αγωνίστηκε με την Εθνική στο σημερινό αγώνα απέναντι στην Ουγγαρία, καθώς στον πάγκο παρέμειναν οι Πέτρος Μάνταλος, Τάσος Μπακασέτας και Μιχάλης Μπακάκης.

Τέλος, ο Μάρκο Λιβάγια αγωνίστηκε 20 λεπτά με την Εθνική Κροατίας στη βαριά ήττα από την Ισπανία με 6-0, μπαίνοντας στο 71ο λεπτό του αγώνα στη θέση του Σαντίνι, με όλα να έχουν ήδη κριθεί.