08.9
16:23

Φιλική νίκη για τους μάγκες

Ακόμα μία καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Νίκου Γραμματικού απέναντι στον Δούκα, τον οποίο και νίκησε στο πλαίσιο φιλικού παιχνιδιού, με τον Νίκο Γραμματικό να δίνει σε όλους τους παίκτες χρόνο συμμετοχής.

Μπορεί οι κιτρινόμαυροι να βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας και η κούραση από τις πολλές και σκληρές προπονήσεις να είναι εμφανής, όμως κατάφεραν να «βγάλουν» ρυθμό και στοιχεία που ζητάει ο κόουτς.

Έδειξαν ένα επιθετικό πρόσωπο που έφταναν στο γκολ με πολλούς διαφορετικούς τρόπους και είχαν σημαντικές βοήθειες στην περιφέρεια. Η γρήγορη εναλλαγή της μπάλας είναι αυτό που θέλει να… σφραγίσει στην ομάδα ο Γραμματικός.

Έτσι, σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι, το ματς ολοκληρώθηκε με νίκη της ΑΕΚ, 32-29, με ακόμα ένα έξτρα δεκάλεπτο, που ήταν κοινή απόφαση των προπονητών. Τον αγώνα παρακολούθησε από κοντά ο κ. Ππαπασταματής, διοικητικός υπεύθυνος του τμήματος.

Κοντά στην ομάδα και ο αρχηγός, Παναγιώτης Νικολαϊδης, ο οποίος βρίσκεται στο τελικό στάδιο της αποκατάσταση και αποθεραπείας του, μετρώντας αντίστροφα για την επιστροφή στην διαθεσιμότητα του Έλληνα τεχνικού.

ΑΕΚ: Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Ζαμπούνης, Γεωργιάδης, Μυλωνάς, Γιάκομπσεν, Αργυρού, Δομπρής, Ματζόπουλος, Αλβανός, Παλεβίτσιους, Μπάγιος, Παπαδιονυσίου, Βραζάλιτσα, Μπαλάσκας, Μπάλαζ, Μπεκιάρης, Τσάκαλος.