21.7
20:40

Φιλική ισοπαλία με Χάποελ για Πανιώνιο

Θετικά συμπεράσματα για τον Πανιώνιο, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με την Χάποελ Τελ-Αβίβ σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στην Πολωνία.

Καλά στοιχεία έδειξε ο Πανιώνιος στην φιλική αναμέτρηση με την Χάποελ Τελ-Αβίβ που έγινε στην Πολωνία. Οι «κυανέρυθροι» απέσπασαν ισοπαλία με 1-1 σε ένα χρήσιμο φιλικό τεστ για τον Ζοσέ Ανιγκό που είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του.

Οι Ισραηλινοί που ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος άνοιξαν το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Αμπάς, ενώ είχαν κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμα τους, κάτι που δεν έγινε χάρη στην εξαιρετική απόδοση του Μαλέρμπ.

Ο Πανιώνιος ισορρόπησε στην επανάληψη και βρήκε το γκολ της ισοφάρισης 11 λεπτά πριν το τέλος. Ο Σπιριντόνοβιτς έφυγε στην κόντρα, έβγαλε την σέντρα και ο Ραζ Σχλόμο άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 1-1 (79’).

Η ενδεκάδα του Πανιωνίου στο πρώτο μέρος: Μαλέρμπ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Ντε Ταντέο, Σαραμαντάς, Μακρύλλος, Κεϊτά, Καμαρά, Μασούρας, Αλμπεργκ, Ντουρμισάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Νίκας, Κούρντι, Σταυρόπουλος, Μίκο, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Σπιριντόνοβιτς, Σεράφ, Τσιλούλης, Σίντι Αλί, Γεσίλ.