14.7
14:23

Περίμενε περισσότερα από αυτά που είδε…

Χωρίς γκολ τελειώνει η Ένωση το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της καθώς σε 180 λεπτά δεν κατάφερε να βρει τέρμα ενώ δημιούργησε λίγες ευκαιρίες – Τι περίμενε και δεν είδε ο Ουζουνίδης.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΚΙΕΛΤΣΕ: ΠΑΝΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ

«Τα φιλικά τα θέλω για να βλέπω λάθη, δεν με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα», έλεγε ο κόουτς της Ένωσης που και στην χθεσινή φιλική αναμέτρηση απέναντι στην ΑΕΚ Λάρνακας είχε την… ευκαιρία, να δει πολλά λάθη από τους ποδοσφαιριστές του που εμφανίστηκαν σαφώς βελτιωμένοι σε σχέση με τον πρώτο φιλικό του, ωστόσο ο ίδιος δεν έμεινε ικανοποιημένος.

Πάρτε τώρα έκπτωση 10% σε όλα τα προϊόντα του, polykatastima.net, χρησιμοποιώντας ως εκπτωτικό κουπόνι τον κωδικό ‘ΑΕΚ1924’ στο καλάθι αγορών σας

Όλη την εβδομάδα ο Έλληνας τεχνικός δούλεψε σε κάτι πολύ συγκεκριμένο. Με δεδομένο ότι η ομάδα δεν έχει κλασικούς wingersπου θα πατάνε γραμμή, σε επιθετική ανάπτυξη ανέβαζε τα μπακ για να πάρουν ρόλο εξτρέμ και το ένα αμυντικό χαφ να επιστρέφει πίσω σε τριάδα άμυνας.

Αυτό περίμενε και ήθελε να δει στην πράξη ο «Ούζου» που όμως φαίνεται ότι οι «κιτρινόμαυροι» ακόμα δυσκολεύονται να αφομοιώσουν. Μάλιστα στα πρώτα 10-15 λεπτά η ΑΕΚ ήταν κακή ίσως λόγω και της κακής εμφάνισης του Μοράν (έπαιζε με ενοχλήσεις και αντικαταστάθηκε στο 25’). Η Ένωση στο επόμενο διάστημα είχε την υπεροχή όχι όμως και την ικανότητα να πετύχει κάποιο τέρμα απέναντι όμως σε μια ομάδα που φαινόταν στο χορτάρι ότι ήταν μια ταχύτητα πάνω από την ΑΕΚ.