17.4
21:44

Βίντεο και πέναλτι από Χιμένεθ

Ο Ισπανός προπονητής θέλει τους παίκτες του να είναι απόλυτα έτοιμοι για όλα και «διαβασμένοι» για τον τρόπο παιχνιδιού της Λάρισας.

Η προετοιμασία για την ρεβάνς του πρώτου αγώνα (2-1) με την ΑΕΛ ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα με τον προπονητή να βλέπει τον Λάζαρο να δηλώνει «παρών».

Κατά την διάρκεια της σημερινής (17/4) προπόνησης ο Μανόλο έδειξε στους παίκτες του βίντεο με τον τελευταίο αγώνα της αντιπάλου της Ένωσης και ανέλυσε χαρακτηριστικά σημεία του παιχνιδιού της, ενώ μέρος της προπόνησης αφορούσε και τα πέναλτι.

Το σίγουρο είναι πως η ΑΕΛ θα… παρκάρει το πούλμαν της στο τέρμα και θα κλειστεί πίσω περιμένοντας κάποια αντεπίθεση. Έτσι η ομάδα του Χιμένεθ θα κληθεί να διασπάσει την άμυνα των βυσσινί από το πρώτο λεπτό.

Ωστόσο και σε περίπτωση που το ματς οδηγηθεί στην παράταση και… ακόμα παραπάνω, στην διαδικασία των πέναλτι, η ομάδα θα είναι έτοιμη. Ο προπονητής αφιέρωσε χρόνο της προπόνησης στην εκτέλεση πέναλτι καθώς θέλει έτοιμους τους παίκτες για κάθε περίπτωση.

Έχοντας την ώθηση του κόσμου, ο οποίος αναμένεται να δώσει βροντερό παρόν, αλλά και με όλα της τα όπλα διαθέσιμα, δεν έχει να φοβηθεί κάτι από τον αντίπαλο, ακόμα και αν βρίσκεται πίσω στο συνολικό σκορ.