24.11
19:30

Απαρηγόρητος ο Αραούχο

Δεν μπορούσε να πιστέψει ο Αργεντίνος φορ ότι του ακυρώθηκε το δεύτερο του γκολ, αλλά και για την ευκαιρία που έχασε στις καθυστερήσεις του ματς.

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του χθεσινού ματς της ΑΕΚ, ήταν αναμφίβολα ο Σέρχιο Αραούχο. Ο Αργεντίνος μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο ήταν σε σχεδόν όλες τις φάσεις μέσα για την Ένωση να σημειώσει και ένα τρίτο γκολ στο ματς.

Συγκεκριμένα, ο Τσινο γύρω στο 70ο λεπτό σημείωσε το 3-2 για την ΑΕΚ, αλλά ο Φιλανδός διαιτητής το ακύρωσε για επιθετικό φάουλ. Μια φάση που δεν θα μπορούσε να μην σχολιαστεί στη σημερινή προπόνηση, ακόμα και απ’ τον ίδιο τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ, που ήταν στη κυριολεξία απαρηγόρητος.

Μέσα σε όλα που συζήταγαν οι παίκτες της ΑΕΚ, ο Αργεντίνος απ’ την πλευρά του τόνιζε ότι δεν έχει κάνει το παραμικρό φάουλ στον αντίπαλο αμυντικός της Ριέκα και θα έπρεπε το γκολ να μετρήσει κανονικά.

Αλλά σα να μην έφτανε αυτό το δοκάρι στο 89ο λεπτό ήταν το κερασάκι στη τούρτα που έκαναν τον Αραούχο να φαίνεται «σκασμένος» και απαρηγόρητος στη σημερινή προπόνηση της ομάδας, παρότι οι συμπαίκτες του προσπάθησαν να τον εμψυχώσουν.