Η παικτάρα, ο Λαμπρόπουλος και ο Λύμπε

Διαβάστε τι γράφουν οι εφημερίδες…

Sportday

«Μαθαίνει την τέχνη των πωλήσεων» είναι ο τίτλος της εφημερίδας. Ο Νίκος Λυμπερόπουλος εκτός από το να αναζητεί παίκτες, έχει επωμιστεί και το βάρος της εντολής να γίνουν ακριβές πωλήσεις.

Δύο γκολ ο Κλωναρίδης στο 3-2 επί της Παναχαϊκής, καλή εμφάνιση στο β’ ημίχρονο.

Livesport

«Κέρδη και ζημιές» είναι ο τίτλος της εφημερίδας. Οι τρεις «ανεβασμένοι» και ο δύο μεγάλες απογοητεύσεις στην Πάτρα. Χιμένεθ: «Είδα ποιοι δεν μπορούν να βοηθήσουν».

Λαμπρόπουλος: «Να μπω και να προσφέρω».

«Οπλίζει», υποψήφιος για την 11αδα της Ελλάδας με Κύπρο ο Χριστοδουλόπουλος, μετά την απώλεια Δώνη. Τι θα κρίνει το μέλλον του Σκίμπρ.

Ώρα των σπορ

«Τι παικτάρα είσαι εσύ…» είναι ο τίτλος της εφημερίδας. Ακόμα και σε φιλικό, με άνεση, ο ΜΕΓΑΣ Μάρκο Λιβάγια, γύρισε το ματς με τις ευκαιρίες και τις ασίστ που έφτιαξε για τους συμπαίκτες του. Μελαγχολία για το ότι δεν μπόρεσε να βοηθήσει στην Τρίπολη όσο ήταν ανοιχτό το ματς.

Με σοβαρότητα και πιο εύστοχες τοποθετήσεις παικτών στη β’ ημίχρονο, η ΑΕΚ γύρισε το 1-0 του πρώτου μέρους και νίκησε 2-3 στο φιλικό της Αγυίας, την Παναχαϊκή του Κώστα Κατσουράνη.

Μεγάλη χαρά για όλη την ΑΕΚ η επιστροφή του Λαμπρόπουλου.

Ο Κλωναρίδης πήρε ώθηση με τα 2 γκολ. Ο Άνταμ έδειξε πως είναι σπουδαία επιλογή για τα χαφ κι αυτή είναι η φυσική του θέση.

Αισιοδοξία για την έφεση.

5.000 εισιτήρια για το Μιλάνο. Σήμερα ξεκινά η διάθεση των εισιτηρίων για το μεγάλο ματς του Σαν Σίρο.

Πατάει Ελλάδα ο Μάνι Χάρις. Φτάνει Αθήνα σήμερα νωρίς το μεσημέρι το «βαρύ χαρτί» της επίθεσης.