04.9
20:15

Γκολεαδόρ ο Γαλανόπουλος

Ο νεαρός χαφ της ΑΕΚ ξεκίνησε στο βασικό σχήμα της Εθνικής Ελπίδων, απέναντι στην Μολδαβία και κατάφερε να σημειώσει γκολ για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα.

Η Εθνική Ελπίδων αντιμετωπίζει την Μολδαβία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος U21, στο γήπεδο του Περιστερίου. Ο Αντώνης Νικοπολίδης επέλεξε για την βασική εντεκάδα της ομάδας τον Κώστα Γαλανόπουλο, λίγες μέρες μετά το απίστευτο γκολ που σημείωσε απέναντι στην Λευκορωσία.

Ο νεαρός άσος της ΑΕΚ ξαναχτύπησε και με τους Μολδαβούς ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του μόλις στο 7ο λεπτό του αγώνα, από ασίστ του Σάλιακα. Ο Γαλανόπουλος έπιασε και σε αυτό το παιχνίδι υψηλή απόδοση και όταν το ματς ουσιαστικά είχε τελειώσει και το σκορ βρισκόταν στο 4-1, παραχώρησε την θέση του στον Δημήτρη Μελικιώτη στο 76ο λεπτό.