19.8
09:52

Μπήκε αλλαγή ο Αραούχο, ηττήθηκε η Λας Πάλμας

Για 15 λεπτά περίπου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ο Σέρχιο Αραούχο στην ήττα της Λας Πάλμας με 1-0 απ’ την Βαλένθια.

Ο Μάνουελ Μάρκεθ δεν ξεκίνησε βασικό τον Σέρχιο Αραούχο αφήνοντας τον στο πάγκο, ξεκινώντας στη κορυφή της επίθεσης τον Καλέρι.

Το παιχνίδι όμως δεν πήγαινε όπως θα ήθελε η Λας Πάλμας και βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 1-0, έριξε στο 78ο λεπτό του ματς τον Αργεντίνο επιθετικό, κρατώντας μέσα και τον Καλέρι, με τον Αραούχο να τον περνά σαν δεξί εξτρέμ.

Όπως είναι λογικό και η λάθος θέση που τον έβαλε, αλλά και ο λίγος χρόνος που χρησιμοποιήθηκε δεν μπόρεσε να αλλάξει κάτι στην εικόνα του ματς και η ομάδα απ’ τα Κανάρια Νησιά ξεκίνησε με το …αριστερό το νέο πρωτάθλημα.