09.7
21:00

Βρίσκεται στο σωστό δρόμο και το δείχνει!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 απέναντι στην Κορόνα Κιέλτσε, δείχνοντας στο δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι της, ότι βρίσκεται σε πολύ καλό δρόμο η προετοιμασία της, αφού η θετική εικόνα της ομάδας δείχνει την πολύ καλή δουλειά που κάνουν όλοι μέσα στην ομάδα. Ο Κλωναρίδης το γκολ του Δικεφάλου.

Είσαι ποδοσφαιρόφιλος! Είσαι ΑΕΚΤΖΗΣ! Θέλεις να μαθαίνεις όλα τα νέα της ομάδας σου άμεσα και γρήγορα! Το Football Loop Greece είναι η απόλυτη εφαρμογή που σου δίνει αυτή την δυνατότητα.
Η εφαρμογή του Football Loop είναι διαθέσιμη εντελώς δωρεάν στο Google Play και App Store.

Στο δεύτερο φιλικό της αγώνα η ΑΕΚ είχε απ’ την αρχή του αγώνα τον έλεγχο του παιχνιδιού, κρατώντας τις ισορροπίες ανάμεσα στις γραμμές και προσπαθώντας να παίξουν ορθολογικό ποδόσφαιρο, απειλώντας την εστία της Κορόνα Κιέλτσε.

Η Ένωση έδειχνε στα σημεία καλύτερη απ’ την Πολωνική ομάδα, με αποτέλεσμα να έχει τις περισσότερες φάσεις για γκολ, με τον Τρίστασον και τον Μάνταλο να απειλούν την εστία της Κορόνα. Όμως το γκολ για τον Δικέφαλο ήρθε στο 27ο λεπτό με τον Βίκτωρ Κλωναρίδη. Ο εξτρέμ της ΑΕΚ, έπιασε ένα μονοκόμματο σουτ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, το οποίο παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μανόλο Χιμένεθ προχώρησε και σε αυτό το φιλικό σε πολλές αλλαγές, χάνοντας λίγο στην αρχή την χημεία τους οι παίκτες, αλλά κατάφεραν όσο περνούσε η ώρα να βρουν τα πατήματα τους.

Στη συνέχεια η Κορόνα προσπάθησε να πάρει τα ηνία του αγώνα, αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα, αφού η ΑΕΚ συνέχισε να κρατάει την υπεροχή του αγώνα, προσπαθώντας να αναπτυχθεί σωστά για να σημείωνε ακόμα ένα γκολ.

Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το τέλος, με την Ένωση να έχει για δεύτερο συνεχόμενο φιλικό αγώνα, θετική εικόνα πέραν απ’ την νίκη με 1-0 που σημείωσε απέναντι στην Κορόνα Κίελτσε.

ΑΕΚ: Ανέστης, Γκάλο (46’ Μπακάκης), Τζανετόπουλος (46’ Τσόσιτς), Τσιγκρίνσκι (87′ Γιαννούτσος), Βινίσιους (46’ Λόπες), Αϊντάρεβιτς (46’ Γιόχανσον), Σιμόες (23′ Γαλανόπουλος – 81′ Αλμέιδα), Μάνταλος (62’ Βλαχομήτρος), Τρίστασον (46’ Χριστοδουλόπουλος), Γιακουμάκης (46’ Λιβάγια), Κλωναρίδης (67’ Μπάμπης)