16.4
13:02

Η Εσπανιόλ “σκότωσε” την Λεγκανές στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Μπαμπτιστάο στο 92′, η Εσπανιόλ έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Λεγκανές και διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη. Βασικός ο Δημήτρης Σιόβας.

Συνεχίζει τη “μάχη” για την παραμονή της στην Primera Division η Λεγκανές, η οποία γνώρισε την ήττα από την Εσπανιόλ με 1-0 στην έδρα της, με γκολ στις καθυστερήσεις. Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις και όλα έδειχναν πως το 0-0 θα είναι το τελικό αποτέλεσμα, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Συγκεκριμένα, ο Λέο Μπαπτιστάο, ο οποίος είχε περάσει στον αγώνα στο 86ο λεπτό, “κρέμασε” στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τον γκολκίπερ της Λεγκανές, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Το 0-1 ήταν και το τελικό σκορ, το οποίο διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της Εσπανιόλ για την κατάκτηση μιας από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη, την ίδια ώρα που η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα συνεχίζει τη μάχη της για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία. Σημειώνεται ότι ο Έλληνας άσος αγωνίστηκε βασικός.

Πηγή: sport24.gr