11.3
19:25

Ακόμα μια ήττα για τις γυναίκες

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-1 σετ από τη Θέτιδα για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1.

Η ΑΕΚ προσπάθησε από την αρχή για ότι καλύτερο, μένοντας αρκετά κοντά στους πρώτους πόντους του πρώτου σετ, ωστόσο τελικά το έχασε με 25-14.

Αυτό δεν πτόησε τις κοπέλες της Ένωσης, που στο δεύτερο σετ πήραν τα πάνω τους, είχαν σταθερά το προβάδισμα και μπήκαν ξανά στο παιχνίδι κάνοντας το 1-1 με 21-25.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ μπορεί να ισοφάρισε (1-1), αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 3-1 σετ στην Βούλα από την Θέτιδα, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας.

Ωστόσο, το κακό ξεκίνημα του τρίτου σετ, τις έκανε να μείνουν ξανά πίσω στο σκορ, με τη Θέτιδα να κάνει το 2-1 με σκορ 25-17.

Στο τελευταίο σετ οι Κιτρινόμαυρες αντέδρασαν, έμειναν κοντά στο σκορ, αλλά δεν είχαν τη δύναμη να κάνουν το 2-2, με τη Θέτιδα με σκορ 25-22 να παίρνει το ματς με 3-1 σετ.

Τα σετ: 25-14, 21-25, 25-17, 25-22.