21.2
06:53

Προβληματισμός στους μάγκες

Ύστερα από την ήττα με τον Φίλιππο Βέροιας, ο προβληματισμός στις τάξεις της ομάδας είναι έντονος, με αποτέλεσμα να πρέπει ο Κώστας Τούτσης να βρει τι έφταιξε και να το βελτιώσει μέσα απ’ τις προπονήσεις.

Η ΑΕΚ αντιμετώπισε τον Φίλιππο Βέροιας μέσα στο κλειστό της Νέας Ιωνίας και γνώρισε την ήττα, επιστρέφοντας στα αρνητικά αποτελέσματα.

Οι μάγκες παρότι είχαν ξεκινήσει ένα καλό σερί νικών, δεν κατάφεραν να πάρουν ακόμα μια νίκη απέναντι στον Φίλιππο, αν και καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα, βρισκόντουσαν μπροστά στο σκορ, έχοντας μια μικρή διαφορά ασφαλείας.

Η Ένωση προβλημάτισε στα τελευταία λεπτά, κάνοντας πολλά λάθη σε άμυνα και ειδικότερα στην επίθεση, με αποτέλεσμα χωρίς να δυσκολευτεί ο Φίλιππος να πάρει την μπάλα και να προσπεράσει την ΑΕΚ στο σκορ.

Όλοι μέσα στην ομάδα προβληματίστηκαν έντονα γι’ αυτήν την κακή αντίδραση, αλλά και για το αρνητικό αποτέλεσμα.

Ο Κώστας Τούτσης είναι αναγκασμένος να βρει τι έφταιξε και η ομάδα του έπαθε αυτό το «black out», στην χειρότερη χρονική περίοδο του παιχνιδιού, ώστε να ξεκινήσει απ’ εκείνο το σημείο την προετοιμασία για το επόμενο παιχνίδι με την Πυλαία στην Θεσσαλονίκη.

Το θετικό είναι ότι θα έχει αρκετό χρόνο ο προπονητής της ΑΕΚ, ώστε να δουλέψει και να βελτιώσει την ομάδα του στα σημεία που θα διακρίνει το πρόβλημα, γιατί ο επόμενος αγώνας έχει οριστεί για τις  5 Μαρτίου στις 18:00 η ώρα.