12.1
19:30

Καθάρισε την πρόκριση με Μπεργκ, Λέτο ο Παναθηναϊκός, 3-0 τον Κισσαμικό

Με δυο γκολ του Λέτο σε τριάντα λεπτά συμμετοχής και ένα του Μπεργκ ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-0 του Κισσαμικού ανεβάζοντας απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο και βρίσκεται με το ένα πόδι στην επόμενη φάση.

Με το ένα πόδι… αν όχι και με τα δυο στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος βρίσκεται ο Παναθηναϊκός μετά την επικράτηση του το βράδυ της Πέμπτης επί του Κισσαμικού με 3-0 χάρη στα γκολ των Μπεργκ και Λέτο (2).

Το τριφύλλι παίζοντας καλά μόνο στο δεύτερο 45λεπτο, όπου πέτυχε και τα τρία τέρματα, ουσιαστικά μετέτρεψε σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς στο γήπεδο των Χανίων.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης μπορεί να είναι ικανοποιημένος από την εμφάνιση των πράσινων στο δεύτερο ημίχρονο και από την παρουσία ξεχωριστά κάποιων παικτών του όπως οι Ευαγγέλου, Χατζηγιοβάννης αλλά και ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος που ήταν ο MVP της αναμέτρησης έχοντας μια ασίστ και το κερδισμένο πέναλτι.