10.12
17:36

Μάγκικη ανατροπή στην Έδεσσα!

Η Ένωση με μεγάλη ανατροπή κατάφερε και έφυγε με το διπλό και απ’ την Έδεσσα νικώντας με 29-31 τον Αερωπό, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί της.

Η ΑΕΚ δεν ξεκίνησε καθόλου καλά το παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει με 10-6, στα πρώτα δέκα λεπτά δείχνοντας δείγματα κούρασης.

Στην συνέχεια προσπάθησε να μειώσει και έφερε το παιχνίδι στο -1 γκολ, κάνοντας το 10-9 σκορ. Όμως ο Αερωπός ξανά πήρε διαφορά κάνοντας το σκορ 15-11 πηγαίνοντας με αυτό το σκορ στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Έδεσσας, μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα, να διατηρήσει το υπέρ της σκορ. Η ΑΕΚ προσπάθησε να μειώσει και έφτασε το παιχνίδι στο -1 γκολ, με σκορ 23-22.

Ο Αερωπός προσπάθησε να συνεχίσει να βρίσκεται μπροστά στο σκορ, όμως οι μάγκες ήταν αποφασισμένη να μην χάσουν αυτό το παιχνίδι και να κερδίσουν και τα δείγματα κούρασης που είχαν δείξει στο πρώτο ημίχρονο.

Έτσι και έγινε στα τελευταία πέντε λεπτά, το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο, όμως η ΑΕΚ με μαγκιά και τσαγανό έδειξε ότι έχει προσωπικότητες μέσα στην ομάδα που μπορεί να γυρίσουν και να πάρουν ένα παιχνίδι που καθ’ όλη την διάρκεια βρισκόταν πίσω.

Στο τελευταίο λεπτό κατάφερε και πήρε το παιχνίδι ευστοχώντας σε δυο συνεχόμενα γκολ, κάνοντας το 29-31. Η Ένωση συνέχισε το νικηφόρο σερί της και ειδικότερα το αήττητο εκτός έδρας και πλέον βλέπει το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ στο Καματερό.