30.11
21:55

Νικητήριο γκολ τερματοφύλακα με ψαλιδάκι στο 96′

Ένα από τα καλύτερα γκολ της χρονιάς σημειώθηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων σε αγώνα πρωταθλήματος της Νότιας Αφρικής. Σκόρερ ένας τερματοφύλακας. Με “ψαλιδάκι”!

Το γκολ της χρονιάς σημείωσε ο τερματοφύλακας της Μπαρόκα στην εντός έδρας αναμέτρηση με τους Ορλάντο Πάιρατς για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νότιας Αφρικής.

Ο Μασουλούκε Οσκαρίνε είχε ανέβει στην αντίπαλη περιοχή για κόρνερ της ομάδας του στην τελευταία φάση του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των φιλοξενουμένων από το 48′ με τέρμα του Τζαστίν Τσαμπαλάλα.

Η μπάλα στρώθηκε με τον κατάλληλο τρόπο, ο Οσκαρίνε γύρισε το σώμα του και έπιασε ένα εντυπωσιακό “ψαλιδάκι” λίγο πιο πίσω από τη βούλα του πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1.