24.11
20:06

Ίντερ και για γέλια και για κλάματα!

Τι κι αν προηγήθηκε 2-0 στο Ισραήλ επί της Μπερ Σεβά; Η Ίντερ δεν κατάφερε ούτε με αυτές τις συνθήκες να κερδίσει, αφού η Χάποελ επέστρεψε και πέτυχε ιστορική νίκη επί των «νερατζούρι» με 3-2.

Αυτή η Ίντερ είναι ικανή για το καλύτερο και το χειρότερο, αλλά τη φετινή σεζόν τουλάχιστον δείχνει περισσότερες φορές αυτοκαταστροφική.

Οι «νερατζούρι» αν και προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο επί της Μπερ Σεβά στο Ισραήλ, κατάφεραν να χάσουν ένα δικό τους ματς, αφού η Χάποελ επέστρεψε στο ματς και επικράτησε 3-2, πετυχαίνοντας ένα ιστορικό αποτέλεσμα, πόσω μάλλον όταν είχε νικήσει και στην Ιταλία.

Ο Μάουρο Ικάρντι στο 12′ και ο Μπρόζοβιτς στο 25′ είχαν διαμορφώσει από πολύ νωρίς το 2-0 υπέρ των Ιταλών και φαινόταν ότι η Ίντερ είχε παράσταση νίκης. Όχι όμως, η φετινή Ίντερ.

Οι γηπεδούχοι με γκολ του Μαρανάο στο 58′ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νουακέμε στο 70′ έκαναν το 2-2, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς (παίζοντας και με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Χαντάνοβιτς στο 69′ στη φάση του πέναλτι) πήρε και τη νίκη (3-2) με γκολ του Μπεν Σαχάρ στις καθυστερήσεις.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Σπάρτα Πράγας επικράτησε της Σαουθάμπτον (1-0) με γκολ του Ναμοϊνέσου στο 12′ και πέρασε στην επόμενη φάση. Όσο για τη δεύτερη ομάδα που θα προκριθεί, την τελευταία αγωνιστική η Σαουθάμπτον φιλοξενεί τη Χάποελ Μπερ Σεβά στην Αγγλία, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούς στους 7 βαθμούς.

Πηγή: sport-fm.gr