13.11
06:30

Το δεύτερο ημίχρονο χαρίζει νίκες!

Για ακόμα ένα παιχνίδι προβληματική η Ένωση στο πρώτο μέρος, φανταστική στο δεύτερο καταφέρνοντας να πάρει την νίκη.

Η ΑΕΚ επικράτησε χθες (12/11) με 24-29 του Φοίβου Συκεών, παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο για ακόμα ένα παιχνίδι.

Η Ένωση όπως στα περισσότερα παιχνίδια την εφετινή σεζόν, «καθαρίζει» τα παιχνίδια παίρνοντας τις νίκες, στο δεύτερο τους ημίχρονο. Η ομάδα του Κώστα Τούτση, παρότι μπορεί το πρώτο μέρος να προβληματίζει με την εικόνα και μπορεί να βρίσκεται και τέσσερα με πέντε γκολ πίσω στο σκορ, έχει τα ψυχικά αποθέματα και τον τρόπο να το γυρίσει.

Έτσι, το είχε κάνει με την Πυλαία στο Καματερό, έτσι το έκανε με τον Φίλιππο στην Βέροια, έτσι το έκανε και με τον Φοίβο στην Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Κώστα Τούτση, δεν το έχει πληρώσει μέχρι στιγμής, το να βρίσκεται με πολλά γκολ πίσω στο ημίχρονο και να μην μπορεί να το γυρίσει, αλλά η έλλειψη συγκέντρωσης απ’ τους παίκτες του στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού είναι κάτι που πρέπει να βρει λύση και να το βελτιώσει.

Στην πορεία θα έρθουν παιχνίδια, που δεν θα υπάρχει η δυνατότητα να πετάξει στα «σκουπίδια» ένα ημίχρονο και να μαζεύει το σκορ, παίρνοντας ταυτόχρονα και το παιχνίδι στο άλλο ημίχρονο.