23.10
10:26

Ήττα για τους Νέους

Ολοκληρώθηκε μετά από μια ημέρα ο αγώνας της ομάδας Νέων της ΑΕΚ κόντρα στον Πανιώνιο, με την Ένωση να γνωρίζει την ήττα με 2-1.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε το Σάββατο το πρωί, ωστόσο τα τελευταία 15 λεπτά παίχτηκαν την Κυριακή, καθώς ο αγώνας διεκόπη, λόγω δυνατής βροχής.

Η Ένωση κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Σπηλιώτης και εκτέλεσε εύστοχα ο Λίτσι, ωστόσο στην αμέσως επόμενη φάση ο Πανιώνιος με τον Σταυρόπουλο ισοφάρισε σε 1-1. Παρά το γρήγορο γκολ που δέχθηκαν οι Κιτρινόμαυροι αντέδρασαν και είχαν ένα δοκάρι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, από την κεφαλιά του Μπούση.

Στην επανάληψη ο Πανιώνιος κινήγυσε το δεύτερο γκολ και κατάφερε στο 63ο λεπτό να πάρει το προβάδισμα, ξανά με σκόρερ τον Αντωνακόπουλο, αυτή τη φορά με κεφαλιά.

Οι παίκτες της ΑΕΚ δεν το έβαλαν κάτω, συνέχισαν την καλή τους εμφάνιση, πίεσαν για το γκολ, ωστόσο δεν κατάφεραν να σκοράρουν, μέχρι τη διακοπή του αγώνα.

Τα τελευταία 15 λεπτά παίχτηκαν την Κυριακή το μεσημέρι, ωστόσο όπως ήταν αναμενόμενο οι παίκτες ήταν παγωμένοι και μέχρι να βρουν ρυθμό ο αγώνας τελείωσε.

Στον πάγκο της Ένωσης βρέθηκε ξανά ο Παναγιωτάρας, μετά την παραίτηση του Μανωλά, ενώ ο διπλός σκόρερ το Πανιωνίου ήταν πρώην παίκτης της ΑΕΚ.

Καταλήγοντας, τον αγώνα παρακολούθησαν οι Μοράις, Μπάγεβιτς και Μαϊστόροβιτς.

ΑΕΚ:  Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης, Ψάνης, Κοφσανίδης,  Μπούσης, Μπάμπης, Τσέλιος,  Γιούσης, Λίτσι,  Σπηλιώτης, Λεπενιώτης

Έπαιξαν και οι: Κόφι, Βαφειάδης, Μεσσήνης

Πανιώνιος: Αστράς, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Αντωνακόπουλος, Βουκελάτος, Παπανικολάου, Βλάχος, Δαβρής, Χελάς, Οικονομίδης

Έπαιξαν και οι: Γλύνος, Μητσογιάννης, Σταμίρης