22.10
17:12

Μάγκικη ψυχή και στη Βέροια!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 30-26 του Φίλιππου Βέροιας, στην πόλη της Ημαθίας, παίρνοντας ένα μεγάλο διπλό με μεγάλη ψυχή και φοβερή εμφάνιση.

Ιδανικό ξεκίνημα αποκτώντας διαφορά!

Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε νωρίς-νωρίς να προηγηθεί του Φίλιππου με 0-3 σκορ. Η ομάδα της Βέροιας, μετά τα πρώτα πέντε λεπτά, κατάφερε και γύρισε το παιχνίδι και έφτασε να χάνει με ένα γκολ.

Η ομάδα του Κώστα Τούτση συνέχισε την πολύ της καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκε στο 15ο λεπτό του αγώνα, τις τρεις δίλεπτες αποβολές του Φίλιππου, συνεχίζοντας την διαφορά, αυτήν την φορά στο +2.

Η συνέχεια ήταν ακόμα καλύτερη για την ΑΕΚ, αφού έκανε ένα πολύ ωραίο ξέσπασμα και πήγε το παιχνίδι στο 8-15 σκορ, που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Έσβησε μηχανές, δεν απειλήθηκε…

Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, καταφέρνοντας να φτάσει το παιχνίδι και στο +8, με σκορ 12-20.

Ο Φίλιππος προσπάθησε να μαζέψει τα κομμάτια του, απ’ το ξέσπασμα της ΑΕΚ και στο 40ο λεπτό του παιχνιδιού, έφτασε την διαφορά στο -6 γκολ.

Η ομάδα της Ημαθίας, κατάφερε να καλύψει το χαμένο έδαφος, πηγαίνοντας το σκορ στο 17-21. Η ΑΕΚ έδειξε σημάδια κούρασης, που την ανάγκασε να οπισθοχωρήσει, αλλά όχι να απειληθεί απ’ τον Φίλιππο.

Η ομάδα της Βέροιας, προσπάθησε να γυρίσει το παιχνίδι, χωρίς να το πετύχει αφού η ομάδα του Κώστα Τούτση, με την διαφορά που είχε αποκτήσει κράτησε μακριά, τον Φίλιππο.

Οι μάγκες κατάφεραν και πέτυχαν ένα μεγάλο διπλό, κερδίζοντας τον Φίλιππο με 30-26 στην Βέροια, ξεπερνώντας την γκέλα της προηγούμενης εβδομάδας με τον Πανελλήνιο στο Καματερό.