02.10
10:57

Μεγάλη ξεφτίλα

Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ ηττήθηκε με 7–0 από το Ολυμπιακό στου Ρέντη σε ένα ματς που είναι ντροπή για την ιστορία της.

Όσοι παρακολουθούν τις Ακαδημίες γνωρίζουν ότι ο Ολυμπιακός έχει πάντα τον πρώτο λόγο και ότι δύσκολα η Ένωση θα κατάφερνε να τον κοντράρει στο αποψινό ματς, ωστόσο το σκορ έφτασε σε τόσο μεγάλα επίπεδα που είναι ντροπιαστικό.

Συγκεκριμένα, μέχρι το ημίχρονο του αγώνα το σκορ είχε φτάσει στο 7-0 με τους γηπεδούχους να σκοράρουν τρεις φορές από την άσπρη βούλα.

Όπως ήταν αναμενόμενο ο ρυθμός στην επανάληψη έπεσε, καθώς ο Ολυμπιακός δεν είχε να κυνηγήσει κάτι περισσότερο από το ματς.

Μετά από τέτοια ντροπή, οι σκόρερ και οι συνθέσεις δεν έχουν καμία σημασία. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι οι υπεύθυνοι των Ακαδημιών να δουν τι δεν πάει καλά, καθώς αυτό το αποτέλεσμα δεν δείχνει απλά διαφορά ποιότητας.