21.9
07:56

Έξαλλος με την διαιτησία ο Πογέτ

Ο Αλεγκρία σκόραρε για την Μπέτις κόντρα στη Σεβίλλη, ο διαιτητής το ακύρωσε λανθασμένα και ο Πογέτ ήταν έξαλλος μετά με την διαιτησία

Πυρ και μανία ήταν με την διαιτησία του αγώνα με την Σεβίλλη ο Γκουστάβο Πογέτ. Η Μπέτις έχασε 1-0 στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας χάρη στο γκολ του Μερκάδο, όμως θα μπορούσε να έχει πάρει τον ένα βαθμό, αν μετρούσε το κανονικό γκολ του Αλεγκρία με προβολή λίγα λεπτά μετά.

Ο βοηθός έδειξε οφσάιντ, ο διαιτητής ασπάστηκε την άποψή του και η Μπέτις είδε να της “κλέβουν” έναν πόντο, με τον πρώην κόουτς της Ένωσης να ξεσπά και να ζητά από τον επικεφαλής των διαιτητών… να βγει στο τηλέφωνο, σαν άλλος Αλέφαντος.

Είδατε το γκολ που ακυρώθηκε; Φαντάζομαι πως θα μιλήσω γι’ αυτό και όχι για ανοησίες. Σε ένα ματς όπως αυτό, όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες. Το αν θα διαμαρτυρηθούμε ή όχι, είναι θέμα του συλλόγου και όχι δικό μου. Εγώ θέλω να μου τηλεφωνήσει ο επικεφαλής των διαιτητών και να μου πει γιατί συνέβη αυτό”, είπε μεταξύ άλλων ο Πογέτ.

Πηγή:sport24