21.5
16:48

Αυλαία με ήττα για τους μάγκες…

Το τμήμα χάντμπολ της Ένωσης γνώρισε την ήττα στην τελευταία αγωνιστική για φέτος των πλέι άουτ με 29-23 στην Έδεσσα από τον Αερωπό

Οι μάγκες τελείωσαν με ήττα την χρονιά στην 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Handball Premier. Ωστόσο η ομάδα του Αρβανίτη έχει εξασφαλίσει την παραμονή της στο πρωτάθλημα και για τη νέα χρονιά.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες στα ίσα, και το σκορ μέχρι και το ημίχρονο να παραμένει σε χαμηλά επίπεδα με τον Αερωπό ωστόσο να πηγαίνει με σκορ 13-12 στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η ομάδα της Έδεσσας ανέβασε ρυθμό κάτι που δεν μπορούσε να ακολουθήσει η Ένωση η οποία βρέθηκε στο τέλος να χάνει ακόμα και με διαφορά 6 γκολ. Το ματς ολοκληρώθηκε με τον Αερωπό να παίρνει τη νίκη με 29-23.