09.4
10:41

Έχασε δικό της ματς η Κ20

Ισόπαλη 2-2 αναδείχθηκε η Κ20 της ΑΕΚ κόντρα στον Πανιώνιο, σε ένα ματς που βρέθηκε να προηγείται με 2-0. Δύο λανθασμένα οφσάιτ της στέρησαν την ευκαιρία να πετύχει κι άλλο τέρμα.

Σε ένα πολύ ωραίο ματς στο δημοτικό κέντρο των Σπάτων, η ομάδα του Στέλιου Μανωλά ήρθε ισόπαλη 2-2 κόντρα στην Κ20 του Πανιωνίου, ο οποίος μπήκε δυνατά στον αγώνα και στα πρώτα λεπτά είχε δύο δοκάρια.

Η Ένωση αντέδρασε γρήγορα με τον Κυριαζή να εκτελεί πέναλτι έγραψε το 1-0 στο 34’. Λίγο αργότερα μετά από εξαιρετική ενέργεια όλων των παικτών, ο Αντωνίου με σουτ έκανε το 2-0 (44’), με την ΑΕΚ να δείχνει ότι θα έχει εύκολη δουλειά.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο αγώνας ισορρόπησε. Ο Πανιώνιος ανέβασε ρυθμό, με το ματς να είναι μοιρασμένο και τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν ευκαιρίες, μία εκ των οποίων κατέληξε σε γκολ, μετά από στημένη φάση στο 55’ με σκόρερ τον Αντωνακάκο. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε σε 94’ ο Βουκελάτος, ο οποίος πέτυχε το 2-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο επόπτης της αναμέτρησης «έκοψε» λανθασμένα δύο φορές, δύο φάσεις της ΑΕΚ ως οφσάιτ, με τους Κιτρινόμαυρους να είναι σε θέση βολής.

AEK: Πάντος, Βιδάλης, Γραμματίκας, Μαρκοπουλιώτης, Γιαννούτσος, Γαλανόπουλος, Καρβουνίδης (66′ Παπίτσας) Αντωνίου (75′ Ασπρογιάννης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής (66′ Λίτσι).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος (62′ Δάβρης) Μήτκας, Κουτσοποδιώτης, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Βουκελάτος, Αρσενίδης (78′ Μπιμάι) Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Μπρέμπος (46′ Κερασίδης)