19.3
12:41

Ήττα από τον Ολυμπιακό

Το τμήμα κ17 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-1 από τον Ολυμπιακό, για το πρωτάθλημα Υποδομών της Σούπερ Λίγκας.

Ο Ολυμπιακός, ήταν αρκετά τυχερός καθώς άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με σουτ του Ξενιτίδη, με την μπάλα να κοντράρει πάνω σε πόδια παίκτη της ΑΕΚ. Η ισοφάριση για την Ένωση ήταν άμεση, με τον Κόφι τρία λεπτά αργότερα να κάνει το 1-1.

Οι Κιτρινόμαυροι από εκεί και πέρα είχαν τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο ξανά από κόντρα ο Κωστανάσιος κατάφερε να δώσει το προβάδισμα στον Ολυμπιακό με 2-1 στο 60ο λεπρό.

Οι παίκτες του Μάρκου Δήμου τα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα πίεσαν, έκλεισαν τον Ολυμπιακό στα καρέ του, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Λαζανάς(80 Ανδρεόπουλος)’ , Γιούσης(68′ Μπούτιβας), Μπούσης, Τσιβελεκίδης, Λεγγάτος(75′ Μεσσήνης), Γκελγκέρια(87′ Ρούσσος), Λημνιός(68′ Κωστάκης), Κόφι, Μπάμπης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Καραδής, Μανωλάκης, Αμπάρα, Γιανναράκης, Αγιώτης, Νεοφυτίδης, Κωστανάσιος, Αγγελόπουλος(70′ Πέιος), Καμπετζής(73′ Χατζηιωαννίδης), Ξενιτίδης(90′ Κατσούκης), Τσιριγώτης(63’Βοίλης)