06.3
16:46

«Κατηφόρα»… για τους «μάγκες»

Μία ακόμα ήττα γνώρισε το τμήμα χάντμπολ της Ένωσης στο πρωτάθλημα της Handball Premier, αυτή τη φορά από τον Δικέα. Προς τα πλέι άουτ οδηγείται το τμήμα

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη δεν ξεκίνησε καλά και ο Δικέας αύξησε την διαφορά των τερμάτων με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 10-17 υπέρ του Δικέα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» προσπάθησαν μάταια να ανεβάσουν τον ρυθμό τους ωστόσο δεν κατάφεραν να μειώσουν πολύ τη διαφορά με την ομάδα του Παναγιώτη Ιτούδη να βαδίζει προς τη νίκη κάτι που τελικά έγινε καθώς το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την Ένωση χαμένη με τελικό σκορ 25-31.