07:01

Το ήθελαν σαν τρελοί

Ράφικ Τζεμπούρ και Χρήστος Αραβίδης μπήκαν μαζί ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας τεράστιο πάθος, καθώς ήθελαν σαν τρελοί να παίξουν στο ντέρμπι. Κάτι παρόμοιο συνέβη και με τον Τζανετόπουλο.

Και οι δύο επιθετικοί έχουν μάθει να είναι βασικοί και ηγέτες, ωστόσο για διαφορετικούς λόγους ο καθένας έμειναν εκτός βασικής 11άδας.

Ο Γκουστάβο Πογέτ αποφάσισε να τους βάλει και τους δύο μαζί στον αγώνα στο 64ο λεπτό, καθώς έβλεπε ότι η επιθετική γραμμή της Ένωσης χρειαζόταν ανανέωση.

Και οι δυο τους έβγαλαν τεράστιο πάθος, έτρεξαν, πάλεψαν και έδωσαν στην ΑΕΚ τον αέρα που χρειαζόταν εκείνη τη στιγμή, με δεδομένο ότι το σκορ ήταν 0-0 και οι δύο ομάδες αναζητούσαν το γκολ της νίκης.

Ο Αραβίδης είχε συνηθίσει να είναι βασικός, ωστόσο αυτή τη φορά επιλέχθηκε για το άκρο της επίθεσης ο Πλατέλλας, ενώ αντίθετα ο Τζεμπούρ, ο οποίος γνωρίζει πάρα πολύ καλά τι σημαίνει ντέρμπι, τον τελευταίο καιρό παρακολουθεί τα ματς της ΑΕΚ από τον πάγκο.

Η παρουσία και των δύο ήταν πολύ καλή και βοήθησαν την Ένωση να φτάσει στη νίκη, βάζοντας δύσκολα στον Πογέτ για τη συνέχεια, καθώς Τζεμπούρ, Αραβίδης και Πέκχαρτ διεκδικούν θέση στη βασική εντεκάδα.

Από την άλλη πλευρά η τρίτη αλλαγή της ΑΕΚ ήταν ο Τζανετόπουλος, ο οποίος δεν έχει αγωνιστεί καθόλου εδώ και έναν γύρο που την Ένωση κοουτσάρει ο Πογέτ. Ο νεαρός αμυντικός, έπαιζε ως αμυντικός χαφ, πάλεψε τα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε και σίγουρα και αυτός χάρηκε τη συμμετοχή που πήρε μετά από τόσο καιρό.