17.1
11:15

Διπλό για τους μικρούς της ΑΕΚ (vid)

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα Νέων της ΑΕΚ, που επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι μικροί του Στέλιου Μανωλά για ακόμα μια αγωνιστική έδειξαν οτι είναι πιο δυνατοί εκτός έδρας, καθώς πήραν τη νίκη με 1-0 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στα Γιάννενα.

Παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο, οι παίκτες της ΑΕΚ έβαλαν κάτω την μπάλα, έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο, καταφέρνοντας αυτή τη φορά και να σκοράρουν.

Η Ένωση είχε δοκάρι στο 10ο λεπτό με τον Βλαχομήτρο, ενώ η εστία του Παπαδόπουλου δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα.

Το μοναδικό γκολ της ΑΕΚ σημείωσε ο Γαλανόπουλος στο 67ο λεπτό, με ωραία ατομική προσπάθεια και πλασέ, ενώ ο ΠΑΣ έμεινε με 10 παίκτες στο 75ο λεπτό, κάτι που έκανε το έργο της Ένωσης πιο εύκολο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΠΑΣ: Παπαϊωάννου, Τσιέπας, Α. Κόκκας, Καλύβας, Μασούρας, Μούτσιος, Μαυροπάνος, Σιχλιμοίρης (56′ Ραβανής) Ψαρράς (72′ Ζιώγας) Κυριακόπουλος (84′ Παπαδόπουλος) Δ. Κόκκας

AEK: Παπαδόπουλος, Βιδάλης, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Κοφσανίδης, Γαλανόπουλος, Ασπρογιάννης (55′ Κυριαζής) Λίτσι, Αντωνίου (91′ Ψάνης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος (70′ Καρβουνίδης)