06.12
16:17

Έχασε δικό της παιχνίδι

Σε ένα παιχνίδι όπου φαινομενικά η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο, γνώρισε εν τέλει την ήττα από τον Δούκα με 25-22 στο κλειστό του Βύρωνα για την 10η αγωνιστική της Handball Premier κι έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει τον Φίλιππο Βέροιας στην τρίτη θέση.

Ιδανικά ξεκίνησε το παιχνίδι για την ΑΕΚ, καθώς βρέθηκε να προηγείται με 2-0 του Δούκα στον Βύρωνα, με τις δύο ομάδες να παίζουν αρκετά συντηρητικά περίπου έως τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων, Πλεχ και Μπραουδάκης είχαν αμφότεροι… ένα σωρό αποκρούσεις οι οποίες και κράτησαν χαμηλά τον δείκτη του σκορ.

Η ΑΕΚ είχε τρία άστοχα πέναλτι στο πρώτο μέρος, ωστόσο το τελευταίο σφύριγμα να προηγείται με τρία γκολ διαφορά (10-7).

Με… το καλημέρα του δευτέρου μέρους ο Δούκας κατάφερε να «εξαφανίσει» τη διαφορά των τριών γκολ που είχε η ΑΕΚ και γρήγορα έφτασε τους φιλοξενούμενους στο σκορ.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες πήγαιναν «χέρι χέρι», κάτι που άλλαξε στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης όπου και ο Δούκας άρχισε να παίρνει μια διαφορά 1-2 τερμάτων.

Αυτή την διατήρησε μέχρι το τέλος, με την ΑΕΚ να έχει πολλά λάθη στην επίθεση και να χάνει ένα ματς (25-22) που αρχικά έδειχνε να είναι δικό της.