17.10
07:55

Τεσσάρα στο ντεμπούτο του Χιμένεθ (vid)

Σαν σήμερα στις 17 Οκτωβρίου 2010 ο Μανόλο Χιμένεθ έκανε ονειρεμένο ντεμπούτο στον πάγκο της ΑΕΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τους Κιτρινόμαυρους να πετυχαίνουν το πρώτο διπλό εκείνης της σεζόν πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ.

Στην πρώτη αξιόλογη φάση της αναμέτρησης, ο Καφές με προβολή από κοντά έκανε το 1-0 στο 41’, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στη συνέχει ανέλαβε ο Σκόκο που με μια γκολάρα λίγο πιο μπροστά από τη σέντρα έστειλε… αδιάβαστο τον Σηφάκη στο 58’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα με διαγώνιο σουτ εντός της μεγάλης περιοχής έκανε το 3-0.

Το τελικό 4-0 έκανε ο Τζεμπούρ με πλασέ στις καθυστερήσεις του αγώνα και χάρισε μια εντυπωσιακή νίκη στην Ένωση στο ντεμπούτο του Χιμένεθ στον κιτρινόμαυρο πάγκο, που πήρε την… ταυτότητα του Έκτορ Ραούλ Κούπερ.

ΑΕΚ: Σάχα, Καφές, Μανωλάς, Δέλλας, Γιάχιτς (Νασούτι 61’), Λεονάρντο (Μπερνς 64’), Τζεμπούρ, Μάκος, Λαγός, Ντιόπ (Γκερέιρο 81’), Σκόκο.

Άρης: Σηφάκης, Νέτο, Γιάρο, Κάλβο (Τσεσνάουσκις 71’), Τόχα (Μενδρινός 62’), Τσέζαρεκ (Πορτίγια 74’), Κόκε, Φατί, Μίτσε, Χαβίτο, Λαζαρίδης.