10.10
14:49

Φιλική νίκη για τους Νέους

Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ αντιμετώπισε σήμερα στα Σπάτα τον Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό αγώνα και πήρε τη νίκη με 2-0.

Ο Στέλιος Μανωλάς θέλησε να κρατήσει ζεστή την ομάδα του ενόψει του αγώνα της ερχόμενης εβδομάδας κόντρα στον Ολυμπιακού για αυτό και προγραμματίστηκε φιλική αναμέτρηση.

Η Ένωση πήρε το προβάδισμα του σκορ από το πρώτο ημίχρονο, με το 2-0 να είναι και το τελικό σκορ.

Ο Τζάθας άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Αντωνίου να διπλασιάζει τα τέρματα της Ένωσης.

Στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι: Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Πεχλιβανίδης, Παπάζογλου, Ψάνης, Γεωργαμλής, Τσέλιος, Λίτσι, Τζάθας, Μπόμπα, Ασπρόγιαννης

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Πάντος (Γριτσόπουλος), Κοφσανίδης, Πεχλιβανίδης, Γραμματίκας, Ψάνης, Καρβουνίδης, Γεωργαμλής (Μίχας), Τζάθας, Βλαχομήτρος, Μπόμπα, Ασπρόγιαννης (Σπηλιώτης)