10.10
10:58

Φιλική ισοπαλία στα Σπάτα

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 σε φιλική αναμέτρηση με τον Ατρόμητο, που πραγματοποιήθηκε κεκλεισμένων των θυρών στα Σπάτα. Ο Δέλλας έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλούς ποδοσφαιριστές, ωστόσο δεν χρησιμοποίησε τελικά τον Μιχάλη Μπακάκη. Η Ένωση έμεινε πίσω στο σκορ ακόμα και με 3-1, ωστόσο ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Σκόρερ οι Μπουονανότε, Μπαρμπόσα και Κολοβέτσιος.

Μετά και από αυτό τον φιλικό αγώνα, ο Κολοσσός περιμένει την επιστροφή των διεθνών, ώστε να ξεκινήσει η προετοιμασία για τον αγώνα του ερχόμενου Σαββάτου κόντρα στον Ολυμπιακό.

Χωρίς πολλές φάσεις κύλισε το πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα της ΑΕΚ κόντρα στον Ατρόμητο, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται σταθερές στην άμυνα και να μην αφήνουν περιθώρια στους αντιπάλους τους. Αυτό επιβεβαιώνεται απόλυτα και από το σκορ του ημιχρόνου που ήταν 0-0.

Εξοικονόμησε χρήματα από τη θέρμανση του σπιτιού σου με τις ιταλικές σόμπες pellet KARMEK ONE από το polykatastima.net

Ωστόσο, στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα άλλαξε εντελώς και τα γκολ έπεφταν… βροχή στα Σπάτα.

Συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με τον Μπρίτο, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κορδέρο κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή του Κούρου, με τον Μπουονανότε να το εκτελεί εύστοχα και να φέρνει ξανά το ματς στα ίσα.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, καθώς στο 59ο λεπτό ο Μαρσελίνιο με σουτ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 63’ της αναμέτρησης ο Κούρος ξανά με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Η απάντηση για την ΑΕΚ ήρθε στο 72ο λεπτό, όταν ο Μπαρμπόσα μετά από ατομική ενέργεια πλάσαρε σωστά και έκανε το 3-2. Πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος της Ένωσης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ, με τον Κολοβέτσιο στη συνέχεια της φάσης να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Ανέστης (46’ Βούρας), Βασιλαντωνόπουλος (61’ Γκάλο), Αρθο, Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης(61’ Μπαρμπόσα) Κορδέρο (61’ Γιόχανσον), Σιμόες (46’ Ανδρεόπουλος), Ανάκογλου, Γροντής(61’ Πεταυράκης), Μπουονανότε (68’ Φαγιέ), Κρισάντους

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Χριστόφ, Θεολόγου, Μπιτόλο Κοντοές, Γοδόι, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Ούμπιδες, Μπρίτο, Λε Ταλέκ

Ατρόμητος Β’ Ημίχρονο: Θεοδωράκης, Χριστόφ, Θεολόγου, Κούρο, Κιβρακίδης, Ουσέρο, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Μπρίτο, Μαρσελίνιο, Λε Ταλέκ

Διαιτητής: Σπύρος Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) Κώστας Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής)

4ος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)