04.10
17:38

Το παρ’ ολίγον έγκλημα στο ΟΑΚΑ (vid)

Ένα τραγικό λάθος του πρώτου βοηθού στο ΟΑΚΑ θα μπορούσε να τινάξει στον αέρα το ματς ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο, αλλά τον… έσωσε το δοκάρι!

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 1-0 υπέρ της «Ένωσης», ο Ατρόμητος κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή. Έγινε η εκτέλεση, ο Παναγιώτης Μπάλας έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπαρόχα.

Οι οπαδοί της ΑΕΚ… ανάσαναν βλέποντας την κατάληξη της φάσης, αλλά ο Μπάλας ήταν ξεκάθαρα οφσάιντ. Ο επόπτης «έχασε» τη φάση, όπως και ο διαιτητής και το δικό τους λάθος θα μπορούσε να στοιχίσει στην ΑΕΚ και να βάλει φωτιά στις εξέδρες του ΟΑΚΑ!

Πηγή: sdna.gr