03.10
13:38

Νίκη με την ψυχή στο στόμα

Σε ένα ματς όπου η ΑΕΚ κυνηγούσε το σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα κατάφερε να επικρατήσει με 28-27 του αξιόμαχου Αερωπού. Κορυφαίος για την ΑΕΚ ο Γεωργιάδης, σε κακή μέρα ο Πλεχ που έπιασε στο τέλος της αναμέτρησης αυτά που έπρεπε.

Πολλά λάθη έκανε η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στον Αερωπό, ενώ παράλληλα δυσκολευόταν επιθετικά, έχοντας δύο χαμένα πέναλτι από τον Μπακαούκα.

Τα τελευταία λεπτά ανέβασε την αμυντική της λειτουργία και με τη συμβολή του Γεωργιάδη, που βοήθησε πάρα πολύ επιθετικά, έφτασε στο σκορ τον Αερωπό.

Εξοικονόμησε χρήματα από τη θέρμανση του σπιτιού σου με τις ιταλικές σόμπες pellet KARMEK ONE από το polykatastima.net

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν με ένα γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα να πάνε στα αποδυτήρια το σκορ να είναι υπέρ τους 15-14.

Η εικόνα της Ένωσης δεν άλλαξε στην επανάληψη, με τα λάθη να διαδέχονται το ένα το άλλο.

Τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης όμως μίλησε η εμπειρία των Κιτρινόμαυρων, οι οποίοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο σκορ και να πάρουν αέρα δύο τερμάτων μέσα σε λιγότερα από ένα λεπτό.

Το +2 ήταν αρκετό και έτσι παρά το γκολ του Αερωπού στο φινάλε, η Ένωση κατάφερε να πάρει τη νίκη με 28-27.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-4, 7-8, 9-11, 11-12, 14-15 (ημχ.), 17-18, 19-20, 21-23, 24-25, 25-26, 28-27

ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Μπακαούκας 6, Δούγιας, Γεωργιάδης 10, Φάμπατς, Δημοσθένους 5, Νικολαϊδης 2, Αργυράκης, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Γκατφί 3, Γρηγοριάδης 2, Φίλης, Πλεχ, Στούμπης, Μπαλάσκας, Κολιούλης.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 3, Γιόσμου 6, Βλάχος, Τζουβάρας Φ., Κράλλης 4, Θεοδωρόπουλος 6, Δέλιος, Δημάκης, Αποστολίδης 3, Πίτος 3, Κυριάκου 2.

Διαιτητές: Τσάμος- Φωκίτης, δίλεπτα: 4-4, πέναλτι: 5/7-1/1