01.10
05:32

Ανεβάζουν στροφές στην επανάληψη

Οι παίκτες του Στέλιου Μανωλά μετρούν μέχρι στιγμής τρεις νίκες και μια ισοπαλία, ενώ έχουν δείξει ότι το… καλό τους ημίχρονο είναι το δεύτερο.

Αρκετά δυνατά έχουν ξεκινήσει τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα Υποδομής της Σούπερ Λίγκας οι Νέοι της ΑΕΚ, που βρίσκονται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 10 βαθμούς μαζί με τον ΠΑΟΚ.

Εξοικονόμησε χρήματα από τη θέρμανση του σπιτιού σου με τις ιταλικές σόμπες pellet KARMEK ONE από το polykatastima.net

Η απόδοσή τους στα ματς που έχουν παίξει μέχρι στιγμής είναι αρκετά καλή, καθώς κυκλοφορούν την μπάλα και προσπαθούν με ορθολογικό τρόπο να φτάσουν στην αντίπαλη εστία.

Ωστόσο, φαίνεται ότι ακολουθούν το παράδειγμα της πρώτης ομάδας, καθώς το… καλό τους ημίχρονο είναι το δεύτερο, όπου ανεβάζουν κατακόρυφα την απόδοσή τους να σκοράρουν.

Οι Κιτρινόμαυροι έχουν σημειώσει συνολικά 10 γκολ σε τέσσερις αγώνες, τρία εκ των οποίων έχουν μπει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ τα υπόλοιπα στην επανάληψη. Μάλιστα, στο ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα στα Σπάτα ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να φτάσουν πολύ κοντά στη νίκη, ενώ στον αγώνα με την Βέροια που έληξε 4-1, το σκορ του ημιχρόνου ήταν 1-1.

Παράλληλα, οι παίκτες του Μανωλά ξεκινούν πολύ δυναμικά στους αγώνες τους, καθώς έχουν σκοράρει αρκετές φορές στο πρώτο 10λεπτο των αγώνων.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ το Σάββατο το πρωί (11:30) θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο στο γήπεδο των Σπάτων για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λίγκας, σε έναν πολύ δυνατό αγώνα, καθώς οι Περιστεριώτες φημίζονται για τις καλές τους Ακαδημίες.