26.9
10:53

Ξέσπασαν με 4άρα στην Βέροια

Η ομάδα Νέων της ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 της Βέροιας εκτός έδρας για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Υποδομής της Σούπερ Λίγκας.

Οι Κιτρινόμαυροι του Στέλιου Μανωλά μπήκαν φουριόζοι στον αγώνα, καθώς μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυριαζή. Ωστόσο, η Βέροια κέρδισε πέναλτι κι αυτή στο 31’ και κατάφερε να ισοφαρίσει τον αγώνα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Η Ένωση βγήκε στον αγωνιστικό χώρο ακόμα πιο φορμαρισμένη σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο και στο 51ο λεπτό πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ σε τετ α τετ του Κυριαζή, ενώ το 1-3 ήρθε από ατομική προσπάθεια του Τζάθα, η μπάλα κατέληξε στον Τσελιο που συνεργάστηκε με τον Γαλανοπουλο για να σκοράρει στο 78′.

Ωστόσο, αυτό δεν ήταν το τελευταίο γκολ της ΑΕΚ, καθώς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κατάφερε να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ, γράφοντας το τελικό 4-1 με ωραίο πλασέ του Τζάθα μετά από σουτ του Καρβουνίδη.

ΑΕΚ: Πάντος, Βιδάλης, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Κοφσανίδης, Γαλανόπουλος, Αντωνίου (46’ Τσέλιος) Καρβουνίδης, Κυριαζής (86’ Πεχλιβανίδης) Λίτσι, Βλαχομήτρος (69’ Τζάθας)

ατομικη προσπαθεια του Τζάθα, η μπαλα κατεληξε στον Τσελιο που συνεργαστηκε με τον Γαλανοπουλο