14.9
16:12

Δέλλας στους παίκτες: «Κρατάμε την αντίδραση μετά το γκολ»

Ο Τραϊανός Δέλλας μίλησε στους παίκτες του για τον χθεσινό αγώνα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, τονίζοντας ότι αυτό που κρατάει είναι η αντίδρασή τους μετά το γκολ που δέχθηκαν και όχι η εμφάνισή τους πριν από αυτό.

«Είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές από την εικόνα μας στο ματς κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και φυσικά κρατάω τους τρεις βαθμούς που πήραμε. Αυτό που κρατάω είναι η αντίδρασή μας μετά το 1-0, καθώς δεν παίζαμε με πανικό, αλλά με ταχύτητα και συνεχίσατε να κάνετε το παιχνίδι σας. Βέβαια, δεν μπήκαμε καλά στο ματς και για αυτό δεχθήκαμε και το τέρμα, παρά το γεγονός ότι είχαμε την κατοχή.

Η αμυντική λειτουργία δεν αντέδρασε σωστά στο γκολ που δεχθήκαμε, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε καλύτερο ρυθμό και βγάλαμε στον αγώνα όλα αυτά που δουλεύουμε στις προπονήσεις.

Αυτό που θέλω να σας πω είναι ότι ενώ είχαμε αρκετές φάσεις δεν καταφέραμε να σκοράρουμε στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ για ένα διάστημα χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και δώσαμε χώρο στον αντίπαλό μας. Πρέπει να κάνουμε γκολ τις ευκαιρίες που δημιουργούμε για να μην κινδυνεύουμε», τόνισε μεταξύ άλλων ο Δέλλας στους παίκτες του.