12.9
10:25

Δεν κατάφερε να το γυρίσει

Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Νέων της Σούπερ Λιγκ και όσο και αν προσπάθησε δεν κατάφερε να γυρίσει το ματς.

Το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τον ΠΑΣ Γιάννενα να προηγείται της ΑΕΚ με 1-0 έπειτα από πανέμορφο σουτ του Κόκκα στο 25′, το οποίο ο Παπαδόπουλος ήταν αδύνατο να αποκρούσει.

Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι, ωστόσο στη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνου η κατοχή ανήκε στην ΑΕΚ, όπως και ο έλεγχος του αγώνα.

Μάλιστα, οι Κιτρινόμαυροι δημιούργησαν κάποιες φάσεις, αλλά είχαν πρόβλημα στην τελική προσπάθεια και ο ΠΑΣ αρκέστηκε μόνο στις αντεπιθέσεις.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος για την ΑΕΚ, η οποία είχε τον έλεγχο και την κυκλοφορία της μπάλας, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν στο 54ο λεπτό να ισοφαρίσει με αυτογκόλ μετά από αναταραχή στην μικρή περιοχή του ΠΑΣ, με τον Κυριαζή να είναι κοντά στην φάση και να του καταλογίζεται το γκολ.

Οι παίκτες του Στέλιου Μανωλά πίεζαν μέχρι το τελευταίο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν κλειστεί στην άμυνα και δεν επέτρεψαν στους Κιτρινόμαυρους να φτάσουν στην ανατροπή, με τον Γαλανόπουλο να φτάνει κοντά στο γκολ με ωραίο σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Καρβουνίδης (Λίτσι 46′), Γραμματίκας, Γαλανόπουλος, Γιαννούτσος, Παπάζογλου, Τσέλιος, Βλαχομήτρος (Σπηλιώτης 72′), Αντωνίου (Τζάθας 46′) και Κυριαζής

ΠΑΣ: Παππάς, Τσιέπας, Α. Κόκκας (72′ Τριάντος) Καλύβας, μασούρας, Μούτσιος, Γιάκος, Μπισιέλας (56′ Σιχλιμοίρης) Αλεξίου, Δ. Κόκκας (77′ Μαλάμος)