09.9
20:27

Ήττα για χρήσιμα συμπεράσματα στο «πρώτο» της Βασίλισσας

Η μπασκετική ΑΕΚ βρίσκεται στην Ιταλία ενόψει της προετοιμασίας της για τη νέα σεζόν στην Α1, εκεί όπου σήμερα ηττήθηκε στην πρώτη της φιλική αναμέτρηση απέναντι στην Ντιναμό Σάσαρι με σκορ 78-72

Η «Βασίλισσα» ξεκίνησε το παιχνίδι στην πόλη της Σαρδηνίας με βασική πεντάδα τους Ουόρεν, Κάρτερ, Χέρστον, Σάκοτα και Όρτον και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα ανέβασε ρυθμούς και έφτασε κοντά στην ισοφάριση, ωστόσο πήγε στα αποδυτήρια 3 πόντους διαφορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή στο σκορ και κατάφερε να προηγηθεί μάλιστα παίρνοντας και διαφορά 7 πόντων, ωστόσο τα διαιτητικά λάθη στο τελευταίο λεπτό της 4ης περιόδου την έκαναν να λυγήσει και τελικά να ηττηθεί με 6 πόντους διαφορά.

Υπενθυμίζουμε ότι ο τεχνικός της Ένωσης δεν είχε σήμερα στη διάθεση τους Μιλόσεβιτς και Σκάρμπ έτσι ώστε να δώσει χρόνο συμμετοχής και σε αυτούς.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 32-29, 53-60, 78-72