03.8
18:01

Άρεσε και κέρδισε σε ένα δυνατό φιλικό

Η Κ20 της ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 της πρώτης ομάδας του Λεβαδειακού στο πρώτο και τελευταίο δυνατό φιλικό που έδωσε στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας της στο Καρπενήσι.

Μετά από δύο εύκολα ματς οι Κιτρινόμαυροι αγωνίστηκαν κόντρα στον Λεβαδειακό, έπεισαν, άρεσαν και κέρδισαν. Οι Βοιωτοί είχαν κατά κύριο λόγο την κατοχή, ωστόσο η ΑΕΚ ήταν αυτή που σημείωσε το μοναδικό γκολ.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Βλαχομήτρος λίγα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, μετά από βαθιά μπαλιά του Βιδάλη και στρώσιμο του Αντωνίου.

Η αποστολή του Δικεφάλου θα επιστρέψει την Τετάρτη (5/8) στην Αθήνα και στο φιλικό με τον Λεβαδειακό όπως και στα άλλα ο Στέλιος Μανωλάς χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.