30.5
18:35

Νίκη για εσάς ΜΑΓΚΕΣ!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 26-25 του Ποσειδώνα Λουτρακίου και κατέκτησε την 3η θέση του πρωταθλήματος σε μια πολύ δύσκολη σεζόν. Ο αγώνας αυτός ήταν ο τελευταίος των Τσαούση και Παπαδόπουλου, δύο παίκτες που έδωσαν και τη ψυχή τους σε αυτό το τμήμα.

Η Ένωση δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα της κόντρα στον Ποσειδώνα Λουτρακίου, αλλά κατάφερε να κάνε ένα δυναμικό comebackκαι να πάρει το προβάδισμα.

Τα τρία συνεχόμενα σουτ του Τσαούση και η άνοδος της απόδοσης όλων των παικτών την έκαναν να κρατήσει τη διαφορά των γκολ που πήρε.

Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ποσειδώνας με τρία συνεχόμενα γκολ μπήκε ξανά στο παιχνίδι, ωστόσο το γκολ του Γεωργιάδη σε νεκρό χρόνο έδωσε αέρα δύο τερμάτων (13-11) στην ανάπαυλα του ημιχρόνου για την Ένωση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κάλυψαν τη διαφορά και πήραν κεφάλι στο σκορ, με την ΑΕΚ να προσπαθεί να μειώσει και να μπει ξανά στο παιχνίδι.

Η διαφορά των δύο τερμάτων που είχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου δεν μπορούσε να καλυφθεί από τους Μάγκες, οι οποίοι ανέβασαν το ρυθμό τους στο φινάλε της αναμέτρησης.

Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος η Ένωση έπαιζε με παίκτη περισσότερο και κατάφερε με γρήγορα γκολ να πάρει το προβάδισμα στο σκορ με δύο γκολ, κρατώντας τη νίκη στα χέρια της. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο γκολ και ο Τσιλιμπάρης με τρομερή απόκρουση στο φινάλε έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ με 26-25.

Ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν ο τελευταίος των Φάνη Τσαούση και Γιώργου Παπαδόπουλου, οι οποίοι έδωσαν και την ψυχή τους σε αυτό το τμήμα και σίγουρα η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη σε αυτούς.