28.5
08:05

Πολύ σκληροί για να… πεθάνουν

Αυτή η ομάδα έχει γεννηθεί για τα δύσκολα και εκεί είναι η αλήθεια πως αποδίδει καλύτερα τις περισσότερες φορές, ακόμα και αν χρειαστεί η παράταση. Όπως και με τον Ποσειδώνα στο Λουτράκι

Οι Μάγκες πήγαν στο Λουτράκι με μόνο στόχο τη νίκη που θα οδηγούσε τη σειρά των μικρών τελικό σε τρίτο ματς και αυτός ο στόχος επιτεύχθηκε, ακόμα και αν χρειάστηκαν τα δέκα λεπτά της παράτασης.

Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο και ειδικότερα στα τελευταία λεπτά όπου και ήταν μπροστά με δύο γκολ, αλλά οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη δεν είχαν πει ακόμα την τελευταία τους λέξη.

Με γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 20-20 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση και εκεί δεν θα μπορούσε να χάσει.

Πλέον το προσεχές Σαββατοκύριακο θα γίνει το τρίτο και τελευταίο ματς με έπαθλο την τρίτη θέση και οι Μάγκες θα αγωνιστούν μπροστά στον κόσμο τους για τελευταία φορά φέτος. Και μετά τη χθεσινή (26/5) το αποτέλεσμα είναι ένα για την Ένωση