25.4
18:54

Νέα ήττα για την ΑΕΚ της Καρδιάς

Η Ένωση ηττήθηκε με 3-1 και από την ΜΕΝΤ, παρά το γεγονός ότι πάλεψε σε όλα τα σετ, ώστε να ολοκληρώσει την παρουσία της στην Α1 με νίκες.

Οι Κιτρινόμαυροι πήραν προβάδισμα στο σκορ στην έναρξη του πρώτο σετ, ωστόσο η ΜΕΝΤ κατάφερε να μπει στο παιχνίδι, ισοφαρίσει και στους τελευταίους κρίσιμους πόντους να κάνει την αντεπίθεσή της και να κερδίσει το πρώτο σετ.

Μπορεί η ΑΕΚ να πάλεψε στο πρώτο σετ, ωστόσο μετά το 1-0 οι δυνάμεις των παικτών έπεσαν και έτσι η ΜΕΝΤ κατάφερε με σχετική ευκολία να πάρει το 2ο σετ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν από την αρχή τον έλεγχο και κατάφεραν να διαμορφώσουν το 2-0.

Η Ένωση βρήκε τη δύναμη και παρά το 2-0 της ΜΕΝΤ πήρε τον έλεγχο του τρίτου σετ και κατάφερε με το 25-18 να μειώσει σε 2-1.

Στο τέταρτο και τελευταία σετ της αναμέτρησης οι Κιτρινόμαυροι δεν άντεξαν να κάνουν την ολική ανατροπή και έτσι η ΜΕΝΤ με σκορ 19-25 έκανε το 3-1 και πήρε τη νίκη στην Γλυφάδα.

Τα σετ: 22-25, 20-25, 25-18, 19-25