22.4
13:21

Ήττα στη Νάξο

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ ηττήθηκε με 3-0 από τον Πανναξιακό στο πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες στη Νάξο και ελπίζει να κάνει το 1-1 στον επόμενο αγώνα στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Χέρι – χέρι πήγαιναν οι δύο ομάδες στο πρώτο σετ του αγώνα, με την ΑΕΚ να έχει αρχικά ένα μικρό προβάδισμα και τον Πανναξιακό να καταφέρνει να ισοφαρίσει. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες βγήκαν μπροστά, με την Ένωση να παλεύει μέχρι το τέλος το σετ. Στο φινάλε, η ομάδα της Νάξου ήταν πιο ψύχραιμοι και έτσι έκανε το 25-20 και το 1-0 στα σετ.

Αντίθετα με το πρώτο σετ, στο δεύτερο ο Πανναξιακός είχε τον απόλυτο έλεγχο και κατάφερε να κάνει το 2-0. Η ομάδα της Νάξου πήρε αμέσως μια αρκετά μεγάλη διαφορά στους πόντους και κατάφερε με σκορ 25-18 να κατακτήσει και το 2ο σετ του αγώνα.

Με παρόμοιο τρόπο εξελίχθηκε και το τρίτο και τελευταίο σετ της αναμέτρησης, με την ΑΕΚ να μένει από την αρχή πίσω στο σκορ και να μην καταφέρνει να το γυρίσει. Έτσι λοιπόν ο Πανναξιακός έκανε το 3-0 στα σετ με 25-13 Και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Τα σετ: 25-20, 25-18, 25-13