08.4
15:40

Τριάρα στον ΑΠΟΕΛ

Το τμήμα κ15 της ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του ΑΠΟΕΛ στα Σπάτα, σε φιλικό αγώνα, λίγο πριν την αναχώρηση της ομάδας για το τουρνουά της Ρόδου.

Οι μικροί του Σταύρου Λέτσα, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν μια εύκολη νίκη, με τον προπονητή τους να βγάζει σημαντικά συμπεράσματα.

Η Ένωση πήρε το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη σημείωσε ακόμα δύο τέρματα. Δύο γκολ για τον Δικέφαλο σημείωσε ο Μπακίρης και ένα ο Σαχσανίδης.

Στο φινάλε της αναμέτρησης ο Μπακίρης είχε την ευκαιρία να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και να σημειώσει χατ τρικ, ενώ από την άλλη πλευρά ο ΑΠΟΕΛ θα μπορούσε να έχει σκοράρει μια φορά, με τον Τσαρούχα να λέει “όχι” στους αντιπάλους του.

Από εδώ και πέρα οι μικροί θα πάρουν ανάσες, καθώς έχουν ρεπό για αρκετές μέρες και θα επιστρέψουν στα Σπάτα μετά το Πάσχα, ώστε να προετοιμαστούν για το τουρνουά της Ρόδου.