08.4
15:19

Με ενάμιση πόδι στην Α2

Σε ένα ματς ζωής και θανάτου όπου η ΑΕΚ ήθελε τη νίκη για να ελπίζει σε παραμονή, ηττήθηκε με 3-0 από την Λαμία στο κλειστό της Γλυφάδας και πλέον η Α2 είναι πολύ κοντά…

Νωχελικά ξεκίνησε η ΑΕΚ το παιχνίδι στη Γλυφάδα και η Λαμία κατάφερε μετά το δεύτερο τεχνικό σετ να αποκτήσει μια διαφορά ασφαλείας. Το τέλος του πρώτου σετ βρήκε την Λαμία νικήτρια με 25-15.

Παρόμοια ήταν η εικόνα των δύο ομάδων και στο επόμενο σετ, με την Λαμία να έχει την υπεροχή και την ΑΕΚ να προσπαθεί να ανατρέψει το σκορ δίχως όμως να το καταφέρει. Το τελικό 25-17 δικαιώνει τους φιλοξενούμενους.

Στο τρίτο σετ δεν άλλαξε κάτι και οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν απλά τη νίκη με το 25-16 να αντικατοπτρίζει την εικόνα του σετ και του αγώνα γενικότερα.

Τα σετ: 15-25, 17-25, 16-25