29.3
06:41

Την… πλήρωσε ο Λούκα

Ο μεταγραφικός στόχος της ΑΕΚ αγωνίστηκε μόλις 33 λεπτά στο ματς της Κρισιούμα και εν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδας του, η οποία από πολύ νωρίςέμεινε με 10 παίκτες

Ο Μπράνκο Μιλοβάνοβιτς έχει παρακολουθήσει τον Λούκα αρκετές φορές ώστε να έχει μια ολοκληρωμένη άποψη και έχει κάνει ήδη κάποιες επαφές με την πλευρά του, ώστε να μάθει λεπτομέρειες για το τι ζητάει τόσο εκείνος όσο και η ομάδα του.

Ο Λούκα που αποτελεί βασικό γρανάζι της Κρισιούμα, ήταν εκείνος που θυσιάστηκε στον χθεσινό αγώνα, όταν η ομάδα του έμεινε στο 33’ με παίκτη λιγότερο και αναγκάστηκε να περάσει αλλαγή, για να καλυφθεί το κενό στην άμυνα.

Όσον αφορά τον Λόπεζ, τον οποίο βραζιλιάνικα ΜΜΕ συμπεριέλαβαν στην μεταγραφική λίστα της ΑΕΚ, ο νεαρός επιθετικός έπαιξε ως βασικός, αλλά δεν βοήθησε στην ανατροπή και έτσι η Κρισιούμα ηττήθηκε με 1-0.