14.3
16:15

Αναμενόμενη, αλλά βαριά ήττα

Η (κουρασμένη) ΑΕΚ από τα συνεχόμενα ματς γνώρισε την ήττα με 30-17 από τον Διομήδη Άργους για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος σε ένα παιχνίδι που δεν άλλαξε κάτι στη βαθμολογία, ενώ πλέον οι Μάγκες έχουν μόνο τον τελικό στο μυαλό τους. Καλή παρουσία του Πλεχ στο πρώτο μέρος, διασώθηκε ο Χατζηκωνσταντίνου

Η ΑΕΚ κατάφερε να προηγηθεί στη Νέα Κίο με γκολ του Μπακαούκα στο πρώτο λεπτό, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν αναμενόμενη για τους Μάγκες.

Ο Διομήδης Άργους με ένα σερί 5-0 περιόρισε τους Κιτρινόμαυρους, οι οποίοι δεν έβρισκαν λύσεις στην επίθεση και το πρώτο ημίχρονο έληξε με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 10-5.

Οι γηπεδούχου μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και ήδη από τα πρώτα 3-4 λεπτά ανέβασαν και άλλο την διαφορά από την ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Γιάννη Αρβανίτη προδόθηκαν από τις δυνάμεις τους και την έλλειψη προπονήσεων, ωστόσο με τα γκολ του Χατζηκωνσταντίνου έμειναν όσο πιο κοντά γίνεται στο σκορ.

Το τελικό 30-17 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα της αναμέτρησης, με τους Κιτρινόμαυρους να στρέφουν ολοκληρωτικά την προσοχή τους στον τελικό με τον ΠΑΟΚ.