07.3
18:30

Απομακρύνεται κι άλλο η παραμονή

Η υπόθεση παραμονή για την ΑΕΚ απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο μετά από την εκτός έδρας ήττα από την Λαμία με 3-0 σετ. Πολύ δύσκολα τα πράγματα πλέον για την Ένωση

Η Λαμία ήταν αυτή που ξεκίνησε πιο δυναμικά στο ματς και ήδη από τα πρώτα λεπτά κατάφερε να πάρει μια διαφορά ασφαλείας από την ΑΕΚ, που αν και προσπάθησε έχασε το σετ με 25-17.

Παρόμοια ήταν η εικόνα του δευτέρου σετ, με την Λαμία να υπερτερεί στο μπλοκ και του παίκτες του Αντώνη Παπαδόπουλου να προσπαθούν δίχως αποτέλεσμα. Το 25-19 αντικατοπτρίζει την εικόνα των δύο.

Η κούραση ήταν αυτή που στοίχισε στην ΑΕΚ στο τρίτο σετ, με τους Κιτρινόμαυρους να μην έχουν αντίδραση στο παιχνίδι των γηπεδούχων και να χάνουν με 25-16 και 3-0 σετ.

Τα σετ: 25-17, 25-19, 25-16