02.3
11:31

Καρδιοχτύπησε αλλά νίκησε

Η ομάδα κ17 της ΑΕΚ μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και να πάρει τη νίκη με 3-1.

Την Δάφνη φιλοξένησε στα Σπάτα η Ένωση το Σάββατο, χωρίς να καταφέρει να βρει καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Κιτρινόμαυροι ανέβασαν τον ρυθμό τους, πίεσαν και κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Από ένα γκολ για την ΑΕΚ σημείωσαν ο Λημνιός και ο Σπηλιότης, ενώ μπήκε και ένα αυτογκόλ.

Μετά και από αυτή τη νίκη η Ένωση συνεχίζει μόνη πρώτη και αήττητη στον βαθμολογικό πίνακα, έχοντας 54 βαθμούς.